davillo tekstil

UFUK MEFRUŞAT / ATAŞEHİR / İSTANBUL


UFUK MEFRUŞAT / ŞEMSETTİN GÜLTEKİN / ATAŞEHİR / İSTANBUL

Haber: Emel Benli / Ataşehir / İstanbul / Bu haber Vinaldi'nin katkıları ile yapılmıştır.

Vinaldili Günler’de, bu gün yine bir üsdat karşıladı bizi… Ufuk Perde Ev Tekstili Züccaciye ve Mefruşat’ın Sahibi kıymetli büyüğümüz Sayın Şemsettin Gültekin’i tanımaktan onur duyduk. Bir Vinaldi dostu, bir Vinaldi sevdalısı Şemsettin Gültekin; yılların birikimini ve tecrübelerini paylaştı bizimle… O anlattı, biz dinledik.

Çok eskilere bir yolculuk yaptık kendisiyle, o yılları özlediğini duygu dolu gözlerinden ve o günleri anarken, titreyen sesinden anladık. Dünün, bu günün ve belki de yarının bile eskitemeyeceği bir duayenle oturmak, onunla sohbet etmek ömrümüze eklenen en kıymetli anılardan oldu…

Büyük üstada saygılarımla…

“Aç, ölç, sar dediler ve önüme kocaman tahta bir metre attılar. O gün başladı benim mesleğimin ilk günü. Sene 1972 …” diyerek sözlerine başlayan Şemsettin Gültekin, ömrüne çok saygı değer bir eş, bir birinden kıymetli evlatlar ve toplamda 7 mağaza sığdırmış.

İşinin önce çırağı, kalfası, ustası ve patronu olmuş. Dopdolu geçen tam 50 yıl… Yarım asır mesleğini sırtlamış ve sektörün olanca yükünü omuzlarına almış.

Dört tanesi Ataşehir’de, bir tanesi Ümraniye’de, bir tanesi Kartal’da, diğeri ise Beykoz’da faaliyet gösteren Ufuk mefruşat şubeleri, dürüstlük düsturu ile yol alıyor. Bu şubeler, sektörün bir birinden değerli markaları ile çalışırken; bütün mağazalarında bir Dünya markası Vinaldi’yi de temsil etmekten gurur duyuyor.

Sanat okulu mezunu olan duayenimiz Sayın Şemsettin Gültekin, “Artık ilminin zekâtını verirken; perde ve mefruşatçılığı yeni nesile sevdirmek için kolları sıvamıştır. İşlerini sevgi ve dürüstlükle yapsınlar diye tavsiyelerini de eksik etmemiştir.

Perde ve ev tekstilinin kralı Kemal Ulusal ile yollarının 1980’li yıllarda kesiştiğini söylerken, yarım asırı birlikte göğüslemenin de haklı gururu ile yol arkadaşını sevgiyle anan Sayın Gültekin; sektörün perakende ayağında önemli bir kimlik ve güzel bir örnektir.

Bu örneği yeni nesile şevk olsun diye paylaşıyor, Sayın Kemal Ulusal’a ve Sayın Şemsettin Gültekin’e sektörde uzun ömürler diliyoruz.

UFUK MEFRUŞAT / KAYIŞDAĞI / ATAŞEHİR / İSTANBUL
ŞEMSETTİN GÜLTEKİN
İletişim: Kayışdağı Mah. Uslu Cad. No: 59 / Ataşehir / İstanbul
Tel: 0216 364 66 22
Gsm: 0553 111 44 44
Web: www.atasehirmodahome.com
E-posta: info@ufukmefrusat.com 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 477800

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.