davillo tekstil

26. İSTANBUL HOMTEX EV TEKSTİLİ ve AKSESUARLARI FUARI AÇILDI.


Çatı kuruluşumuz Tetsiad, ev tekstili ve fuarcılık alanında ki tecrübesini Hometex Fuarı ile bir kez daha ortaya koymuştur. KFA Fuarcılığın organizasyonluğunda 17 Mayıs 2022 tarihinde kapılarını tüm Dünya'ya açan "Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı" 5 gün boyunca İstanbul Fuar Alanı'nda yerli yabancı katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlayacaktır. 

Ev Tekstili, döşemelik kumaş, perde, perde sistemleri, çeyiz gibi alanlarda 2022 yılı ürün kreasyonlarını görücüye çıkaran katılımcılarımız, iki yıl aradan sonra tekrar fuar heyecanına kavuşmuş ve güçlü argelerle alıcısı ile buluşmuşlardır. 

Haber: Emel Benli & İstanbul / Bu Haber Davillo'nun Katkıları İle Yapılmıştır.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TETSİAD) ev sahipliğinde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki, Küresel Fuarcılık AŞ'nin (KFA) organizasyonu, İstanbul Ticaret Odasının (İTO) da destekleriyle Yeşilköy'deki İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışı gerçekleştirilmiştir.

Katılımcılarımızın mimari boyutu çok yüksek olan stantlarına yerli ve yabancı alım heyetleri ziyaretlerini gerçekleştirirken, vitrinlerden süzülen ürünler 2022 yılının  modasını belirlemiştir. 25 yıldır tekrarı yapılan Ev Tekstil Fuarı, 26. yılında Hometex ismi ile düzenlenmiş ve özellikle ihracat ayağında büyük umutlara kapı aralamıştır. 

Ön görülenin de üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçinin oluşu katılımcılarımızın yüzünü güldürmüştür. Açıkçası iki yıl aradan sonra Hometex Fuarı herkese iyi gelmiştir. Akşam saatlerinde ana koridorda yapılan kutlama kokteyili ise herkese moral olmuştur. Tetsiad ve KFA Fuarcılık tarafından düzenlenen bu koktey ile katılan sektör mensuplarının yanı sıra, yerli ve Dünya basınının da ilgisi büyük olmuştur. Onur misafiri olarak ağırlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Vedat Bilgin, bu organizasyonda Tetsiad'ı yalnız bırakmamıştır.  

Ayrıca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, açılış kokteylinde yaptığı konuşmada, 2021 yılından bu yana bu heyecanı tüm fuarlarda yaşadıklarını ve bu fuarların özellikle salgın sonrasında, Türkiye'ye duyulan teveccühün bir göstergesi olduğunu dile getirmiş ve fuara yabancı ilgisi olduğunu vurgulayan Gül, ihracatçıları hedefe götürecek büyük rakamlara vesile olacağını sözlerine eklemiştir.

"Bu sektörde büyük bir potansiyel var" cümlesi ile bu sektörün aktörlerini işaret etmiştir.


İTO Başkanı Şekip Avdagiç ise fuarın sıkıntılı bir süreçten sonra tekrar yeni bir heyecanla başladığını belirterek, şunları dile getirmiştir.

"Öncelikle TETSİAD Başkanımız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla beraber inanılmaz bir iş birliği içinde bir süreç yürüttük. Daha evvelki o sıkıntılı yirmi beş yıl devam eden ama ciddi sıkıntılar yaşadığımız bir süreçten sonra bu fuar adeta köklerinden yeniden doğdu. Yeni bir logoyla, yeni bir isimle, yeni bir ruhla, yeni bir organizatörle yoluna devam ediyor. ve bugün gerçekten çok başarılı bir sonucunu görüyoruz." diyerek fuar öncesi süreci bu cümlelerle özetlemiştir.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan da fuarın, sektörün birçok oyuncusunu iş birliği içerisinde buluşturması açısından önemli olduğunu dile getirmiştir.

Bahçıvan, "Birlikten güç doğarın en güzel göstergesini bu vesileyle ortaya koymuş oluyoruz. Bu nedenle 'ego sistem' yerine 'ekosistem' mantığını öne çıkararak, böylesine bizim Türk toplumunda maalesef örneklerini çok fazla göremediğimiz bütünlük sergiledikleri için sektörün tüm oyuncularını canı gönülden kutluyorum. Böylesine bir birlik olduğu zaman da bereket, başarı mutlaka ki arkasından gelecektir." diyen Sayın Bahçivan, "HOMETEX, dünya ev tekstili sektöründe adından övgüyle söz ettirecek" cümleleri ile konuşmasını tamamlamıştır.

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram
ise küresel salgın nedeniyle iki yıldır düzenlenemeyen fuarı, bu yıl yeniden gerçekleştirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirmiş, 195 ülkeye yıllık yaklaşık 3,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ev tekstili sektörünün, kilogram başı ihracat değerini 8 doların üzerine çıkararak Türkiye'ye en fazla katma değer sağlayan, yerli ve milli bir sektörlerden biri olduğunu belirtmiştir. Türkiye'nin Çin, Hindistan ve Pakistan'la birlikte dünyanın en büyük ev tekstili tedarikçilerinden biri olduğunu vurgulamıştır.

Bayram, "TETSİAD'ın ev sahipliğinde, KFA organizasyonu ve İTO'nun da destekleriyle 'Daha Güçlü ve Daha Katılımcı HOMETEX' mottosuyla düzenlediğimiz bu fuar inanıyorum ki krizlerin fırsata çevrildiği bir fuar olacak. Tüm hazırlıklarımızı 'yüzde 100 konfor, yüzde 100 memnuniyet' sloganıyla yürüttüğümüz HOMETEX Fuarı, gerek konsepti, gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısı, gerekse vizyonu ile dünya ev tekstili sektöründe adından övgüyle söz ettirecek." cümleleri ile haklı gururunu dile getirmiştir.  

BTSO Başkanı İbrahim Burka
y' da fuarın 26 yıldır düzenlendiğini ve bu istikrarın, ev tekstili sektörünün uluslararası öneme kavuşmasında ki en önemli faktörlerden biri olduğunu dile getirmiş ve bu yıl fuar için büyük emek harcandığını belirten Burkay, şunları belirtmiştir.

"İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Fuar Merkezi gerçekten müthiş bir salon dizaynı yapmış burada. Gerçekten harcanan paralar kuruşu kuruşuna yerine gitmiş Şekib Başkanım, ellerine sağlık. Hem meclis üyelerimize, hem de oda üyelerimize ben teşekkür ediyorum. Gerçekten buraya yapılan yatırım bu ülkeye yapılan yatırım demektir. Üretmek tek başına yetmiyor bunu satmamız lazım. Pazarlama faaliyetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi de fuar organizasyonları ve şükürler olsun Türkiye'nin en önemli fuar organizasyonlarının gerçekleştirdiği mekanda İstanbul Fuar Merkezi. Fuarımıza destek olan katkı koyan tüm sektördeki katılımcıları canı yürekten tebrik ediyorum." diyerek samimi duygularını ifade etmiştir. 

Davillo'nun katkıları ile haberlerini duyurduğumuz Hometex Fuarı'nın ikinci gününde görüşmek dileği ile...


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 435958

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.