davillo tekstil

HOMETEX 26. Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı Lansman Toplantısı / İstanbul


Hometex 26. Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı Lansman Toplantısı / İstanbul

Haber: Emel Benli / İstanbul / Bu haber Davillo'nun katkıları ile yapılmıştır.

Türk Ev Tekstili'nin çatı kuruluşu Tetsiad, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve bir küresel fuar acentası olan uluslararası tecrübeye sahip KFA Fuarcılık'ın işbirliğinde organizasyonu yapılan "Hometex 26. Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı" bu yıl 2022 yılı içerisinde 17 ve 21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yeşilköy Fuar Alanı'nda düzenlenecektir. 

Hometex 26. Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı öncesi, tekrar bir araya gelen Tetsiad Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tetsiad Üyeleri son istişarelerini ve görüşlerini bildirdikleri" biz hazırız" dedikleri son bilgilendirme lansmanını İstanbul'da gerçekleştirdiler. 

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Shangri - La Bosphorus Otel'de, Lansmanı yapılan fuar öncesi organizasyona, "Türk Ev Tekstili Sektörü için çok önemli iş birliklerine kapı aralayacak olan Fuarda; Dünya'nın dört bir yanından gelen ziyaretçilere, Türk Ev Tekstili'ni yansıtan kaliteli ürünlerimizi sergileyecek olmamızın heyecanını yaşıyoruz." diyen Tetsiad Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Bayram'ın yanı sıra BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay, İSO Yön. Kur. Başk. Erdal Bahçıvan, İTO Yön. Kur. Başk. Sayın Şekip Avdagiç, UİP Yön. Kur. Başk. Yard. Sayın Ufuk Oçak, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ve İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz'ün konuşmaları ile açılan lansmanda sanayicilerimiz, üretici ve toptancılarımız yerlerini alırken, basına açık yapılan toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Günün onursal davetlisi Aydın Örme Kurucusu Sayın Turgut Aydın'da, katılımı ile Tetsiad'a ve üyelerine bir kez daha desteğini gösterdi. Sayın Recep Tanrıverdi'de, "bizi asla parçalayamazlar" cümlesi ile Tetsiad Başkanı Sayın Hasan Hüseyin'e ve gönüldaşlarına destek konusunda ki kararlılığını  dile getirdi. "Dünya'nın en büyük organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacağımız için gururluyuz" diyerek cümlelerini sonlandıran Tetsiad Başkanı Sayın Bayram, lansmana son noktayı koydu.  

Bu son lansmanla anlıyoruz ki, fuar hazırlıkları tamamlandı ve artık geriye sayım başladı. Tarihi yeniden hatırlatacak olursak, 17 Mayıs sabahı startını verecek olan Hometex Fuarı, kapılarını tüm Dünya'ya açacak ve son üç yılın en büyük fuarı olma ünvanını alacak. 2022 yılında ev tekstilinde 4 milyar dolar seviyesine çıkacağı beklenen ihracatın, Hometex Fuarı ile güç kazanacağı beklenmektedir.   
"Daha güçlü ve daha katılımcı" sloganı ile yola çıkan Tetsiad ve fuar organizatörlerimiz, argeye, inovasyona ve tasarıma önem veren Dünya tekstil pazarlarına yönelik olarak gerçekleştirilecek Hometex 26. Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı'nın ülkemizin ve sektörümüzün prestijini artırarak; çok büyük değer kazanacağını dile getirmişlerdir. 11 Hollden oluşan fuar, alanı ise 160. bin m2 bir platformdan oluşacaktır.

"Pandemi sebebi ile fuar organizasyonlarına ara verilmesi, fuarlara özlemimizi artırırken; fuarda sergileyeceğimiz Dünya'nın en yeni koleksiyonlarını, renklerini, trend ve tasarımlarını Hometex'te bulacak ve fuarlarımızı yeniden canlandıracağız. Yeni bağlantıların yapılacağı bu fuarda, emeği geçen sanayicilerimize çok teşekkür ediyor ve ne kadar şanslı bir sektör olduğumuzu dili getirmek istiyoruz." diyen Tetsiad Başkanı Sayın Bayram'ın ve sektörümüzün sesini sizlere duyurmamızda bizden desteklerini esirgemeyen Davillo'ya teşekkürlerimizi sunuyor ve fuarda görüşmek dileği ile tüm sektörümüze hayırlı işler diliyoruz.
 

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 133406

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.