davillo tekstil

HOMETEX EV TEKSTİLİ ve AKSESUARLARI FUARI'NIN TARİHİ BELLİ OLDU.Ev Tekstili  Fuarın Tarihi Belli Oldu...

Haber: Emel Benli / İstanbul / Bu haber Davillo’nun katkıları ile yapılmıştır.

8 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Wow Hotel’de buluşan Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) üyeleri, almış oldukları karar ile bundan böyle “HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı” adı altında gerçekleştirecekleri fuarın müjdesini vererek, istişareler gerçekleştirdiler.

Hometex fuarın tarihi 17-21 Mayıs 2022

TETSİAD,  İstanbul Wow Hotel’de gerçekleştirdiği “Üyeleri ile Buluşma Etkinliğinde”, sektör temsilcilerini 17-21 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak “HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı” öncesi bir araya getirdi. Beraberlik mesajlarının verildiği gecede, Mayıs ayında ki fuara, sektör temsilcileri ve yabancı alım heyetlerinin yoğun ve güçlü katılımının olacağının vurgulandığı gecede, eski fuarları aratmayacak şekilde özellikle daha güçlü ve gümbür gümbür gelen bir fuar oluşumunun altına imza attılar. KFA Fuarcılığın ve Tetsiad’ın organizatörlüğünde düzenlenecek olan fuar, değerli sektör mensuplarımız için yeni bir başlangıç olup; “Türk Türk Ev Tekstili Sektörü’nün tek fuarı olacak ve sektörümüzü daha ileriye taşıyacaktır.  

Tekstil Sektörü; Tetsiad’ı  yalnız Bırakmadılar:

İlk bilgilendirme toplantısını Bursa’da, Bursalı iş insanları ile gerçekleştiren sektörün çatı kuruluşu Tetsiad, ikinci toplantıyı ise İstanbul’da düzenledi. Çok verimli geçen bilgilendirme toplantısında, sizlerin ve sektörün gelişimleri için emek sarfeden bir birinden değerli konuşmacılarımız bir nevi sektörümüzü daha ileriye taşımak için ellerini taşın altına sokarak; bu girişimde Tetsiad’ı yalnız bırakmamışlardır.

Denizlili Ev Tekstil Sektör Mensuplarına Duyurulur:

Bundan sonra ki duraklarını ise Denizli olarak bildiren Tetsiad yönetimi 12 Kasım 2021 tarihinde tekrar toplanacak. Denizli’de üçüncü kez buluşacak olan sektör mensupları, sektörlerine sahip çıkmaya devam ediyorlar. Birlik ve beraberlik mesajları ile adeta gövde gösterisinde bulunarak; olumsuz dış etkenleri bertaraf ediyorlar.

Hometex  Ev tEkstili ve Aksesuarları Fuarı Tüm Sektöre Hayırlı Olsun:

Bu yeni oluşum hakkında bilgi veren Tetsiad Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Bayram ve değerli üyeleri, sektör mensupları tarafından merak edilen bir çok soruya cevap verdiler. Ve kafalarda ki merakı yeni bir oluşum ile silmiş oldular. Artık sektörümüzün fuar tarihi belli olup; Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları olarak hayat bulacak. Eski fuarcılıktan hukuki yollar ile ödemelerini geri alacak olan katılımcılarımız, mahkemeye verdiklerine dair şikayetnamelerini Tetsiad yönetimine sunarak yeni fuara katılma hakkına sahip olacaklar. Eski düzenlenen fuara göre daha az para ödeyecek olan katılımcılarımız, 3 yıl boyunca indirimlerden yararlanarak; bir nevi maduriyetlerini gidermiş olacaklar.

Tetsiad Başkanı Hasan Hüseyin Bayram; geleceğimiz düne göre daha aydınlık. dedi:

25 yıldır dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan organizasyonu her yıl daha güçlü katılımla gerçekleştirdiklerini kaydeden TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, “Aylar öncesinden, 20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenleyeceğimizi ilan ettiğimiz fuarımızı, keyfi ve gayri yasal bir şekilde 2022 yılına erteleyen organizatör firma ve onun iştiraki olan firma ile yollarımızı ayırdık. Bundan sonra yolumuza, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştiraki olan Küresel Fuarcılık Acentesi (KFA) ile devam edeceğiz. 17-21 Mayıs 2022’deki fuarımızı, KFA ile birlikte “HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı” olarak daha güçlü bir şekilde düzenleyeceğiz. Bugün, sektörümüzün geleceği düne göre daha aydınlık ve daha umut vericidir. Bu noktaya gelmemizde hiçbir zaman bizden desteğini esirgemeyen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Burkay ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekip Avdagiç ve emeği geçen tüm iş dünyası temsilcilerine sektörümüz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Tetsiad’ın payını yüzde 50’ye yükselttik”:

Ev tekstili sektörünü 25 yıldır TETSİAD’ın öncülüğünde buluşturan fuarın, ev ve mekân tekstili alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri haline geldiğini vurgulayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da “Önce pandemi ile başlayan olumsuz süreç, ardından da fuarı düzenlemeyi taahhüt eden şirketin içine düştüğü darboğaz, en son Eylül ayında düzenlemeyi planladığımız fuarı çıkmaza sürükledi. Bu noktada gerek TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram’ın ve Yönetim Kurulu’nda ki arkadaşlarımızın, gerek İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç ile fuar alanının kiralanması, gerekse de bizlerle KFA Fuarcılık şirketinin devreye girmesi için yaptığı girişimler neticesinde bizler de elimizi taşın altına koyduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile de görüşerek HOMETEX markasıyla düzenlemeye devam etmeyi planladığımız fuarımızın resmi olarak fuar takvimine alınmasının müjdesini de paylaşmak istiyorum. TETSİAD ve BTSO Küresel Fuar Acentesi’nin yaptığı protokol kapsamında geçmişte fuarlardan yüzde 15 kar payı alan TETSİAD’ın payını da yüzde 50’ye yükselttik. Aldığımız kararların ve yaptığımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yeni bir hamleyle sektörün geleceği garanti altına alındı:

Aynı yerde, aynı tarihte gerçekleştirilecek fuarın, çıtasının daha da yükseltilerek düzenlenmesi noktasında hızlı bir şekilde hamle yapan Tetsiad,  17-21 Mayıs 2022’de 26. kez aynı yerde ama daha da yükselen standartlarda düzenleyeceği HOMETEX Fuarından elde edeceği geliri, yine fuarımızın gelişimi ve sektörümüzün geleceği için kullanmayı sürdürürken; yeni hamlesi ile sektörün geleceğine bir ışık daha tuttu.

Bu oluşumda emeği geçen başta Tetsiad Başkanı Hasan Hüseyin Bayram olmak üzere, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz’e, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’ye, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’a, İTO Başkanı Şekip Avdagiç’e,  TİM Başkanı İsmail Gülle’ye emeklerinden ve geceye konuşmacı olarak katılımlarından dolayı teşekkür ediyor ve siz değerli sektör mensuplarına Tetsiad’ı takipte kalın diyoruz.


 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 267698

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.