09 Ekim 2015 Cuma
Emel BENLİ
Kırlangıçlar göç ederken...
Erdoğan BAYDEMİR
Brillant Dostları İle Antalya’da Buluşuyoruz!
Nazım BAYRAM
Türkiye Ev Tekstili sektörünün öncü ve güvenilir firmaları arasındayız.
Kemal ULUSAL
Vinaldi: Sınırları Aşan Marka
Murat TUNCER
Her Yerde Olmak
Nuri TURGUT
SENİN HEDEFİN NE??
Av.Can ERÖKSÜZ
HAKSIZ REKABET
Üye Girişi
Öne Çıkanlar
Duyurular
Faaliyetler
E-Bülten
Ziyaretçi Sayıları
Online : 5
Bugün : 923
Toplam : 2014366


Haberler
HİLAL MEFRUŞAT & ERZURUM
22.07.2012 - 16:38

Erzurum’lu dadaşlar kardeşliğe dostluğa büyük önem veren sıcak kanlı insanlardır. Kendineze bir dost arıyor iseniz, bir Erzurum’lu ile en kısa zamanda dostluk kurmaya bakınız.

Haber: Emel BENLİ & ERZURUM / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

Erzurum’un nezih perdecilerinden yine bir perdeci dostumuzun portresiyle sıcak tavırları ile sizlerin karşısına çıkartmak istiyoruz. Hala günümüzde dokusu bozulmayan Erzurum’un Taşmağazalar caddesinde bulunan Hilal perde’nin, ortakları Sayın Ümit SONSOY, Mehmet KAZANÇ, Bünyamin ÖZTEPE ve Muteks’in müdürü Zeynep TEK ile yapmış olduğumuz sabah kahvaltısında kendilerini yakından tanıma fırsatı bulduk. Neşeli ve misafir perver olan meslektaşlarımız aynı zamanda mesleklerinde kariyer yapmış kendilerine öz güveni oldukça yüksek insanlardır.

Erzurum’da üç mağazaya sahip olan ortaklardan  Sayın Ümit SONSOY,  vermiş olduğu röportajında kendisini ve mağazalarını bize şöyle özetledi. " 1978 ylında yorgancılıkla bu işe başlayan Sayın SONSOY, 1980’ de yorgancılığın ölmeye başlaması ile perde camiasının bir üyesi olmuştur.  Üç mağazada toplam yirmibeş aileye ekmek kazandırınan meslektaşlarımız, uyum içerisinde abi kardeş sayğı ve sevgisi ile Erzurum ve civar illere perde sanatını en iyi şekilde sunarak mesleklerine devam etmektedirler. " Perdecilik Sanatı bilmeyen insanlar, bu sanata soyunmuşlardır; bundan dolayı sektörümüzde çok sıkıntılar vardır" diyen değerli büyüğümüz Sayın SONSOY aynı zamanda tecrübesini bu sözlerle orta koymuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Ümit Bey bu meslekten emekli olmuş fakat halan işinin başında çevik ve dinamikliliği ile dikkatleri üzerimize çekmiştir.   

Çok iyi güveç yaptığını idda eden perdecimiz Ümit Bey, ortağı Mehmet KAZAÇ’ ında çok iyi güveç yaparım sözüne istinalein; iddaya girmiş ve  iki ortak,; Muteks’in Erzurum’da müşterilerine vereceği iftar yemeğinde  iki ayrı güveç yaparak bizlere tattıracaklar ve Muteks’in misafirlerinden oy alacaklardır.  Bu oylamaya göre asıl güveç’in kemikli etten mi, yoksa bonfileden mi yapıldığını tadarak bizlerde birinciyi seçmiş olacağız. Bu yarışmanın iftar yemeğini renklendireceğini düşünüyor ve kendilerine başarılar diliyoruz. 

Ümit SONSOY & MEHMET KAZANÇ

DÖŞEN MEFRUŞAT

İletişim: Taşmağazalar Caddesi No: 45 & ERZURUM

Tel: 0.442. 213 07 09

www.perdesaticilari.com özel haber

Bu haberi : 2396 kişi okudu.
Bookmark and Share Arkadaşına Gönder  Yazdır
İsminiz *
Başlık *
Yorumunuz *

 


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  

   
Ana Sayfa   |  Haberler   |  Videolar   |  Seri İlanlar   |  Firma Ara   |  Firmanızı Ekleyiniz   |  Alım Talebi   |  Satım Talebi   |  Ziyaretçi Defteri   |  Bunları Biliyormusunuz   |  İletişim
Perdeciler - Perde Satıcıları- Perde Satanlar
Genel Koordinatör: Aydın BENLİ     GSM: +90 533. 394 69 27  E-Posta: perde@perdesaticilari.com
© 2010 - www.perdesaticilari.com Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Herhangi Bir İçerik (
Resim, haber, video...) Kullanımı Neticesinde Yasal İşlem Uygulanacaktır.