Perde Satıcıları Haber Portalı

Haberler

HİLAL MEFRUŞAT & ERZURUM

22.07.2012 - 16:38:20

Erzurum’lu dadaşlar kardeşliğe dostluğa büyük önem veren sıcak kanlı insanlardır. Kendineze bir dost arıyor iseniz, bir Erzurum’lu ile en kısa zamanda dostluk kurmaya bakınız.

Haber: Emel BENLİ & ERZURUM / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

Erzurum’un nezih perdecilerinden yine bir perdeci dostumuzun portresiyle sıcak tavırları ile sizlerin karşısına çıkartmak istiyoruz. Hala günümüzde dokusu bozulmayan Erzurum’un Taşmağazalar caddesinde bulunan Hilal perde’nin, ortakları Sayın Ümit SONSOY, Mehmet KAZANÇ, Bünyamin ÖZTEPE ve Muteks’in müdürü Zeynep TEK ile yapmış olduğumuz sabah kahvaltısında kendilerini yakından tanıma fırsatı bulduk. Neşeli ve misafir perver olan meslektaşlarımız aynı zamanda mesleklerinde kariyer yapmış kendilerine öz güveni oldukça yüksek insanlardır.

Erzurum’da üç mağazaya sahip olan ortaklardan  Sayın Ümit SONSOY,  vermiş olduğu röportajında kendisini ve mağazalarını bize şöyle özetledi. " 1978 ylında yorgancılıkla bu işe başlayan Sayın SONSOY, 1980’ de yorgancılığın ölmeye başlaması ile perde camiasının bir üyesi olmuştur.  Üç mağazada toplam yirmibeş aileye ekmek kazandırınan meslektaşlarımız, uyum içerisinde abi kardeş sayğı ve sevgisi ile Erzurum ve civar illere perde sanatını en iyi şekilde sunarak mesleklerine devam etmektedirler. " Perdecilik Sanatı bilmeyen insanlar, bu sanata soyunmuşlardır; bundan dolayı sektörümüzde çok sıkıntılar vardır" diyen değerli büyüğümüz Sayın SONSOY aynı zamanda tecrübesini bu sözlerle orta koymuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Ümit Bey bu meslekten emekli olmuş fakat halan işinin başında çevik ve dinamikliliği ile dikkatleri üzerimize çekmiştir.   

Çok iyi güveç yaptığını idda eden perdecimiz Ümit Bey, ortağı Mehmet KAZAÇ’ ında çok iyi güveç yaparım sözüne istinalein; iddaya girmiş ve  iki ortak,; Muteks’in Erzurum’da müşterilerine vereceği iftar yemeğinde  iki ayrı güveç yaparak bizlere tattıracaklar ve Muteks’in misafirlerinden oy alacaklardır.  Bu oylamaya göre asıl güveç’in kemikli etten mi, yoksa bonfileden mi yapıldığını tadarak bizlerde birinciyi seçmiş olacağız. Bu yarışmanın iftar yemeğini renklendireceğini düşünüyor ve kendilerine başarılar diliyoruz. 

Ümit SONSOY & MEHMET KAZANÇ

DÖŞEN MEFRUŞAT

İletişim: Taşmağazalar Caddesi No: 45 & ERZURUM

Tel: 0.442. 213 07 09

www.perdesaticilari.com özel haber

Bu haber 3949 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Yorumlar

kadriye çalış

sıcacıkılımlı makül saygılı seviyeli şahaneinsanlarsınız sizi bugün tanıdım rabbim herşeyi gönlü

yunus AYCAN ISPARTA

ağam büyük adamsın.röportajından çok bük ders aldım Allah yar yardımcın olsun.Bşarıların devamı nı Alla

Neslihan dere

İşletmeden aldığım üründe cam metresi belirtmeme rağmen olur diyerek hazır ürün verildi daha sonra erte

Ercan afşin

Mrb pazarda ve hazir perde icin defolu perdeleriniz var mi acaba Iletisime vecerseniz sevinirim

Cemile Kaya

1 yıl önce yaptırmış olduğum taç marka stor perdelerin tülü bir kez bile yıkamadan yırtıldı,başka bir p

BİZİM SEÇTİKLERİMİZ

 
 
 

ETKİNLİKLER & FUARLAR