ZEBRA ve STOR PERDELERDE KDV ORANI % 8'E DÜŞTÜ...

03 Mayıs 2019

ZEBRA ve STOR PERDELERDE  KDV ORANI % 8'E DÜŞTÜ...
Haber: Emel Benli & Ankara

Geçtiğimiz aylarda tüm sistem perdecilerimizin sıkıntısı olan ve % 18'lik KDV oranını,% 8'e düşürebilmek için devletin ilgili makamlarına başvuran ve ortak bir çalışma gerçekleştiren Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Ev Tekstil Komiteleri beklenilen haberi verdiler. 

"Perde teslimlerinde KDV % 8 idi. Montaj ve hareket ettirici mekanizması kısmen aleminyum, plastik ve benzeri malzeme içeren perdelerin tesliminin de de KDV % 8 oldu." yazısı Cumhurbaşkanlığı tarafından 1013 sayılı kararname ile, 1 Mayıs 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. Bundan böyle artık sistem perdelerde ve pliseli perdelerde dahil olmak üzere KDV artık % 8 üzerinden uygulanacak. 1 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe giren bu uygulama Türkiye'de ki tüm sistem perdeci meslektaşlarımız için geçerlidir.

Siz değerli sektör mensuplarımız adına bu konu ile ilgili çalışan her iki şehrimizinde Ev tekstil komite başkan ve komite üyelerine teşekkürlerimizi sunuyor; böylesine verimli bir girişimin tüm sektörümüze hayırlar getirmesini diliyoruz. 

Başta ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran'a, İTO Ev Tekstil Komite Başkanı Sayın Yılmaz Söyler'e, ATO 17. Tuhafiye ve Mefruşat Komite Başkanı Sayın Faruk Köylüoğlu'na, Başkan Yardımcısı aynı zamanda Komite Meclis Üyesi Sayın Mehmet Aygün'e, Komite Meclis Üyesi Sayın Nazım Uğraç'a, Komite Üyesi Sayın Adem Taşoluk'a, Komite Üyesi Sayın Erdal Yıldırım'a, Komite Üyesi Sayın Sedat Demirel'e, Komite Üyesi Sayın Adil Taşlı'ya ve bu konuda tüm emeği geçen herkese sektörümüz adına teşekkürlerimizi sunuyor ve her iki komite çalışanlarına başarılarının ve girişimlerinin devamını diliyoruz.   


ATO 17. EV TEKSTİLİ KOMİTESİ ve ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN İLE ÖZEL RÖPORTAJATO 17. EV TEKTİLİ KOMİTESİ - ( PERDECİLER- MEFRUŞATÇILAR ) ANKARA


Yorumlar

  • nurettin koca mesa perde
    nurettin koca mesa perde

    sevgili arkadaşlar bu çok iyi oldu bazı firmalar%8 bazıları %18 kesiyordu kdv ler karışıyordu.TEŞEKÜRLER.

    03 Mayıs 2019 05:51

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 948735

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.