TURAN PERDE & AHMET TURAN / GİRESUN

14 Ekim 2012

Giresun’dan merhabalar.

Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olan Giresun’dan " Turan Taç Perdenin " sahibi Sayın Ahmet TURAN’ı sizlerle tanıştırmak istiyoruz.

Haber: Emel BENLİ & GİRESUN / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

1976 yılından buyana babası Sayın Mehmet TURAN’ın yorgancı dükkanında peygamber mesleğinin tozunu soluyan Sayın Ahmet TURAN, 1996 yılında baba mesleği olan yorgancılığı sonlandırarak perdeciliğe ilk adımını atmıştır. Son beş yıldırda Taç bayiliğini yapan Turan perde, 120 m2 alan üzerine kurulu üç katlı mağazasında sekiz eleman ile Giresun ve çevresine hizmet vermektedir.

Fındık üretimi ve gurbetçisi ile meşhur Giresun’lu TURAN alesinin tek oğlu olan Sayın Ahmet TURAN, işine olan saygısı sebebi ile nezih firmalardan alış veriş yaparak mağazasının kalitesini yükseltmiş aynı zamanda Giresun halkına kaliteli bir hizmet sunmuştur. " Babam bana çok destek verdi " diyerek babasına olan minnettarlığını dile getiren Ahmet Bey, perde piyasası hakkında da görüşlerini şöyle dile getirdi. " Uzun vadenin ufak esnafa sermaye verdiği, bugün pikocusununda, tuhafiyecisininde, beyaz eşyacısınında uzun vadeden dolayı perdeci olduğu gözlenmektedir. Kısa sürede bu duruma çare bulmak lazım sadece Giresun’da 73 perdeci olduk, bu meslek nezihliğini yitiriyor." diyerek mesleğimizin sıkıntılarına parmak basan Sayın TURAN, Giresun’un yıllardır bilinmiş ve tanınmış seçkin perdecilerinden biridir.

Ahmet Beyin babası Sayın Mehmet TURAN’ın görüşlerine baş vurduğumuz sohbetimizde, engin tecrübelerini dile getiren değerli büyüğümüzün bizi etkileyen şu sözlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. " Disiplinli çalışmak lazım, herkez kaldıracağı yükün altına girsin, kaldıramayacağı yükün altına girmesin ". Bizde böyle olmasını diliyor, bütün caiamızın mefruşatçılık mesleğini sıkıntısız bir şekilde ileriye taşımalarını temenni ediyoruz.

AHMET TURAN

Mehmet TURAN

 

TURAN PERDE

İletişim: Cemal Gürsel Caddesi No: 64 / A ( Çarşı Polis Karşısı ) GİRESUN

Tel: 0. 454. 216 17 65

www.perdesaticilari.com özel haber 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 918908

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.