TAÇ geleceğin ev tekstil tasarımcılarını seçiyor.

19 Şubat 2011

9.TAÇ

  " BİR DESEN TASARLA " YARIŞMASI BAŞLIYOR.

TAÇ geleceğin ev tekstil tasarımcılarını seçiyor.

Ev tekstil sektörünün lider markalarından TAÇ’ın bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği " Bir desen tasarla " yarışmasına başvurular başladı. Mimarlık ve Güzel sanatlar Fakültelerinin lisans öğrencilerinin başvurabileceği yarışmada dereceye giren tasarımcılara, para ödülünün yanı sıra Mehmet ZORLU Vakfı Özel Bursu verilecektir. Bir desen tasarım yarışması, " nevresim desen tasarımı " ve nevresim takımı, yatak örtüsü, dekoratif yastık, çarşaf gibi yatak tekstilinin içine alan " yatak tekstili tasarımı " olmak üzere iki katakoride düzenlenecek.

Taç’ın Türkiye genelinde ünüversitelerin Mimarlık ve Güzel sanatlar fakülteleri lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği " Bir Desen Tasarla " yarışmasının dokuzuncusuna başvurular başladı.

" nevresim desen tasarımı " ve " yatak tekstil tasarımı " olmak üzere iki ayrı katagorinin yer aldığı yarışmada her katagoride ilk üçe giren tasarımcıları para ödülü bekliyor.

Yarışmada ayrıca; Türkiye Ev Tekstili Sanayicilari ve İş adamları derneği ( tedsiat ) tarafından bir kişliye para ödülü ve Mehmet ZORLU vakfı tarafından beş kişiyede " Mehmet ZORLU vakfı özel bursu " verilecektir. Bir desen tasarla yarışması ile dokuzyıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulunan TAÇ, bu yarışma ile uluslar arası pazara sunulubilecek, ev tekstilinde moda yaratbilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmak ve ev tekstili sektöründe " tasarımcı " kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunacak ve tasarımları tüketici kataloğunda da yer verecek. Toplam 20 kişinin ödüllendireceği "bir desen tasarla " yarışmasına başvurular, 8 Nisan 2011 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, Mayıs ayının son haftası İstanbul’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.

Kazanalar Facebook’ ta da yarışacak.

Kazanlar facebook ’ta da yarışacak yarışma finalinin ardından ödül kazanan tasarımcılar, Facebook’ta’ özel olarak hazırlanacak olan Bir Desen Tasarla sayfası bir kez daha yarışacak. Yarışmacılar, tasarımlarına ait görselleri ve isterlerse tasarımlarını anlatacakları videolarını " Facebook Bir Desen Tasarla sayfası " na yükleyerek 15 gün boyunca Facebook kullanıcıları tarafından oylanacaklar.

Facebook kullanıcıları  tarafından " nevresim desen tasarımı " ve " yatak tekstili tasarımı " birincilerinin verileceği yarışmada oylamayı kazanan tasarımcılar, kendi ödüllerini ek olarak para ödülününde sahibi olacak.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

Grup 7 İletişim Danışmanlığı

Nazan Ergülen ŞARMAN

Tel: 0.212. 292 13 13

E-posta: nsarman@grup7.com.tr

www.perdesatıcıları.com haber

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 266527

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.