DEDE HATIRASI GÜRLEK TEKSTİL

05 Haziran 2009

DEDE HATIRASI GÜRLEK TEKSTİL

Sayın Perdeciler, biz perde satıcıları haber portalı olarak yolumuza çıkarken siz perdecilerin, toptancıların ve üreticilerin arasında bir köprü oluşturacağımıza söz vermiştik. Bu sözü yerine getirdiğimizi düşünerek, sizlerin göstermiş olduğu ilği ve alakaya çok teşekkür ediyoruz. Bu hafta sizlerin bilgilerine sunmak için Ankara Samanpazarı esnaflarından Gürlek Tekstil’i ziyaret ettik. 5 katlı, 1000m2 den oluşan Gürlek Tekstil’in 1948 yılında dedeleri Mustafa GÜRLEK’in terzi olarak geldiği Samanpazarında, 2 mağazası bulunmaktadır. Sahibleri Mustafa ve Mehmet GÜRLEK babalarını emekliye ayırdıktan sonra yollarına eskisi gibi devam etmişlerdir. Isparta Ş.Karaağaç’lı olan bu iki kardeş, Gürlek’in bünyesine 4 yıldırda perdeyi eklemişlerdir. Perde, Manifatura, Çeyiz ve Hac mağzemelerinden oluşan bu binanın birde kesim ve dikim atölyesi bulunmaktadır. Kalite ve çeşitliliği ile ön planda olan bu firma Samanpazarı’nda olduğu gibi Ankara ve çevre illerdede aranılan tek isim olmayı başarmıştır. Sıcak kanlı tavırları  ile çalışanlarıyla arkadaş gibi diyaloğ içinde olan Mehmet bey mağazayı bize gezdirirken " bir ev açılırken ne gerekiyorsa gürlek’de bulabilirsiniz A’ dan Z’ ye herşeyi bulabileceğiniz mağazamız çok eski müşterilerine hizmet veriyor"  dedi.

Mustafa ve Mehmet GÜRLEK kardeşler.

Mustafa GÜRLEK." Çocuklarımla  3 yıldır kahvaltı yapmadım, meslek aşkı ve mesleğime duyduğum saygı her zaman ön planda oldu" derken başarılı olmanın sırrının çalışmaktan geçtiğini söyledi.

İbrahim ERKUŞ- İsa KALA.

Girişi Manifatura hizmeti veren bu binanın birinci katını perde bölümü oluşturmaktadır.

Taç, Brillant, Lila, Perdesen Davillo, Demor, Vervoli markalarıyla çalışan çok zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Gürlek, perde aksesuarlarını ise Muteks perde sistemlerinden karşılamaktadır. " Bizi kriz hakikaten etkilemedi, tam tersine biz büyüdük. Herkez küçülmeye giderken, 2008 yılında %20 büyüdük 2009 yılında ise 2008’e oranla % 20 büyümemiz devam ettmiştir." diyen Mehmet bey çalışma azmi ile tüm esnaflara örnek olmalıdır.

Perde katı sorumlusu, Durmuş TAŞPINAR.

Eyüp UZUN, Suat ÖZKAN, Durmuş TAŞPINAR.

Hüseyin KOÇ, Mustafa EKER, Kadir AĞILLI.

17 yıllık Hac mağzemeleri kat görevlisi Kadir AĞILLI.

İlk çıkışını Hac mağzemeleri ile yapan Gürlek; Hacca gidip bu görevi yerine getirenler için her türlü Hac mağzemesi bulundurmaktadır. Seccade, Başörtüsü,Havlu,  Zemzem takımı, Tesbih, Gülyağı hediyelik Hac eşyaları, İhram ve Hac  elbileseleri ile Hacıların gönüllerini feth etmiştir.

Kesim ve Dikişlerini kendilerinin yaptığı ,sağlam alt yapıya sahip olan GÜRLEK bünyesinde 22 kişiye istihtam sağlıyor.

Haber ve Resimler: Emel BENLİ

www.perdesaticilari.com özel haber

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 239616

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.